بهترین ورزش برای کاهش وزن سریع

بهترین ورزش برای کاهش وزن سریع

چکیده :

برای اینکه کاهش وزن سریع را به راحتی تجربه کنید و بهترین ورزش را انتخاب کنید در آغاز باید از اشتباهات رایج در این زمینه پرهیز کنید تا موفق شوید !

  

بهترین ورزش برای کاهش وزن سریع چگونه ورزشی است ؟

 

برای اینکه کاهش وزن سریع را به راحتی تجربه کنید و بهترین ورزش را انتخاب کنید در آغاز باید از اشتباهات رایج در این زمینه پرهیز کنید تا موفق شوید در غیر اینصورت نه تنها موفق به تجربه کردن کاهش وزن سریع نمی شوید بلکه سلامت جسمانی خود را به خطر می اندازید ، در این بخش 10 به اشتباهی که مانع کاهش وزن می شوند اشاره می کنیم !

 

10باور مخرب و اشتباه که برای کاهش وزن سالم باید اصلاح شوند !

حرکاتی که در زیر به آن ها اشاره می شود به عقیده پزشکان و متخصصان برای ورزش و کاهش وزن مناسب می باشد و با رعایت آن ها می توانید کاهش وزن خوبی داشته باشید در ادامه این موارد را توضیح می دهیم تا با رعایت این 10 حرکت به سمت سلامتی و کاهش وزن خوب و مناسب قدم بردارید.

 

اگر به دنبال بهترین ورزش برای کاهش وزن سریع هستید باید بر اساس این 10 آیتم عمل کنید که عبارتند از :

 

1 –  با حرکت کرانچ ( دراز و نشست ) دنبال چربی سوزی شکم نباشید :

توصیه می شود برای چربی سوزی به یک حرکت و یا بر روی چربی سوزی یک قسمت از بدن تمرکز نکنید و باید تمام قسمت های بدن درگیر ورزش مربوط به کاهش وزن باشد تا چربی سوزی و کاهش وزن شما در تمام بدن اتفاق بیافتد و صرفا ورزش برای چربی سوزی در یک منطقه از بدن نادرست قلمداد می شود .با توجه به اینکه غذاهای چربی سوز زیادی وجود دارد که با استفاده از آن ها و ورزش های مناسب دیگر می توان کاهش وزن خوبی داشت شخصا ترجیح دادم از حرکت دراز و نشست به خاطر فشار آوردن به ستون فقرات هرگز استفاده نکنم ، و با این وجود وزن ایده آل خود را به دست آوردم

 

2 – قبل از ورزش حرکات کششی انجام ندهید !

بسیاری از مردم معتقد هستند که برای شروع ورزش باید ابتدا حرکات کششی را انجام داد ، اما اگر قرار است با وزنه کار کنید و عضلات شما وزنه های سنگین را تحمل کنند به عقیده بعضی از پزشکان و این کار به بافت عضلات صدمه می زند  و باعث افت توان عضلات می شود ، ولی برای پیاده روی و یا دویدن و سایر حرکات هوازی که فشاری روی عضلات نیست ، می توانید با حرکات کششی بدن خود را گرم و آماده ورزشی لذت بخش کنید ، در پایان تمام ورزش ها بهتر است از حرکات کششی استفاده شود تا خستکی از عضلات و بدن خارج گردد .

 

3 – با شکم کاملا خالی ورزش نکنید !

سعی کنید در فاصله زمانی 1 تا 3 ساعت قبل از ورزش و انجام تمرینات از یک میان وعده کوچک و مغذی مانند ماست و یا میوه استفاده کنید تا در طول تمرین بدن شما دچار افت نشود و با یک میان وعده سالم سوخت رسانی به بدن خود را کامل کرده باشید .

 

4 – بدن بانوان با ورزش های وزنه ای حجیم نمی شود !

این بخش تنها مربوط به بانوان خواهد بود ! تستوسترون موجود در بدن بانوان شبیه همدیگر نیست و با هم متفاوت هست و همه خانم ها مانند بدنسازان حرفه ای دچار بدن های حجیم نمی شوند و اگر فردی متوجه شد که بدن او بیش از آنچه که می خواهد در حال رشد و حجیم شدن هست می تواند از وزنه های سبک ولی با تکرارهای بیشتر از قبل استفاده کند تا بدن او حجیم نشود .

5 – بدن به چربی نیاز دارد و همه چربی ها برای کاهش وزن بدن مضر نیستند !

چربی ها یکی از تشکیل دهنده های انرژی بدن هستند و برای فعالیت های روزمره و کارهای دیگه و حتی محافظت از پوست بدن در برابر سرما و گرما همیشه بوجود آن ها نیاز هست و همه چربی ها را نباید مضر دانست و نباید از مصرف تمام چربی ها اجتناب کنید ، در بین چربی های سالمی که می توانند به سلامتی بدن و همینطور به کاهش وزن بدن کمک کنند را می توان به آجیل ، آووکادو و ماهی اشاره کرد ، مصرف این چربی ها می توانند زمان سیری و مقاومت در برابر گرسنگی را کاهش دهند و در چربی سوزی و کاهش وزن نیز مؤثر واقع شوند .

 

6 – هرگز میزان کالری دریافتی خود را کاهش ندهید !

کم کردن کالری دریافتی بدن می تواند به گرسنگی شدید شما ختم شود و این کار می تواند بدن شما را لاغر کند و خیلی زود کاهش وزن داشته باشید اما باید از عواقب بد آن نیز آگاهی داشته باشید چون این رژیم های سخت عضلات بدن را به دلیل روند اشتباه متابولیسم بدن دچار ضعف و بیماری می کند ، شما هرگز نباید میزان کالری دریافتی را بیش از حد کم کنید و شدت ورزش را بالا ببرید تا به وزن مناسب خود برسید ، اگر می خواهید کالری دریافتی را کاهش دهید توصیه می شود از مقدارهای کم و ناچیز شروع کنید و یا از مواد کم کالری در کنار مواد مغذی استفاده کنید تا هم احساس سیری کنید و هم میزان کالری دریافتی شما کافی و مناسب باشد .

 

7 – با وجود اینکه از غذاهای سالم بهره مند هستید باید غذا خوردن خود را کنترل کنید :

اگر فکر می کنید که با وجود آشنایی با غذاهای سالم می توانید هر اندازه که دوست دارید ، می توانید غذا میل نمایید باید بدانید کاملا اشتباه می کنید چون در نهایت باید میزان کالری دریافتی شما بیش از کالری مورد نیاز بدن شما نباشد و کالری دریافتی برای همه سنین و همه وزن ها می تواند متفاوت باشد ، در ضمن غذاهای سالم هم کالری دارند و اگر کالری آن ها کم باشد زمانیکه بیش از اندازه معمول استفاده کنید این میزان کالری افزایش خواهد یافت و می تواند باعث چاقی شما شود و یا روند کاهش وزن شما را کندتر کند .

8 – هرگز چربی های بدن شما با ورزش به عضله تبدیل نخواهد شد :

زمانیکه ورزش می کنید بدن شما شروع به سوخت چربی ها می کند واین چربی ها هرگز به عضله تبدیل نخواهد شد چون بافت چربی ها و عضلات کاملا از هم متفاوت هستند و این دو قابلیت تبدیل شدن به همدیگر را ندارند ، باور اینکه ورزش چربی ها را به عضله تبدیل می کند مانند این است که بخواهید آهن را به لاستیک تبدیل کنید و یا بالعکس این عمل را بخواهید انجام دهید ، هرگز این اتفاق نخواهد افتاد !

 

9 – شام دیرهنگام هرگز به افزایش وزن و چاقی ختم نمی شود :

این باور غلط و رایج که شام دیر وقت باعث چاقی می شود در ذهن اکثر ما جای گرفته است بدون اینکه دلیل آن را بدانیم ، این باور غلط به این دلیل شکل گرفته که معمولا در تمام روزهای سال فاصله بین صبحانه وناهار کمتر از فاصله بین ناهار وشام هست و قطعا اگر طول روز احساس گرسنگی داشته باشیم اشتهای ما در وعده شام بیشتر از وعده ناهار خواهد بود و این باعث چاقی و اضافه وزن ما می شود ، حالا اگر در طول روز از برنامه ریزی منظمی برخوردار باشیم هیچ وقت شام خوردن ما باعث اضافه وزن وچاقی نمی شود ، برای این کار استفاده از میان وعده ها لازم و اجباری می شود و در وعده شام نیز به اندازه یک میان وعده قوی و مغذی و سیر کننده می توان استفاده کرد و مانع اضافه وزن و چاقی شوید .

 

10 – عرق کردن هرگز نشان چربی سوزی نیست و باعث کاهش وزن نمی شود !

خیلی از افراد اینگونه فکر می کنند که برای کاهش وزن باید در انجام فعالیت های خود عرق ریزی بالایی داشته باشید و این فکر و باور کاملا اشتباه است ، فکر کنید اگر بخواهید یک کیلوگرم وزن کم کنید باید یک کیلو عرق ریزی داشته باشید و حالا تصور کنید که این یک کیلو عرقی که از بدن شما خارج می شود از چند هزار یا چند میلیون قطره و یا شاید بیشتر از این عدد تشکیل می شود .

بهتر است بدانید که عرق کردن به خاطر از دست رفتن آب بدن ما می باشد و برای خنک شدن پوست و تنطیم دمای بدن به این عرق ریزی در زمان گرم شدن بدن نیاز داریم .

در این قسمت با برخی از اشتباهات رایج در مورد کاهش وزن سریع آشنا شدید و اکنون می توانید برای یادگیری تمام تکنیک های طلایی و روش های اصولی کاهش وزن اقدام کنید و بدون انجام ورزش های سخت لاغر شوید .

اگر می خواهید به راحتی لاغر شوید و خیلی سریع و راحت همه موارد را در مورد کاهش وزن سریع یاد بگیرید بر روی لینک زیر کلیک کرده و در دوره راز بدن ایده آل شرکت نمایید .

ورود به دوره راز بدن ایده آل

  

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط

برای اطلاع از آخرین خبرها و پیشنهادات ، ایمیل خود را وارد کنید